Fronty kuchenne - ogrom możliwości

Wybór materiałów i kolorów na fronty zabudowy kuchennej jest tak ogromy, że można się pogubić. Przeciętny klient nie ma nawet pojęcia ile różnych możliwości drzemie w dostępnych dziś materiałach.

Najbardziej popularne są w obecnej dobie fronty lakierowane na płycie MDF z różnym wykończeniem powierzchni oraz w całej gamie dostępnych kolorów. Klient może skorzystać z pełnej palety RAL lub NCS przy wyborze odpowiedniego dla siebie koloru.

Chętnie wybieranym rodzajem frontu jest też drewno lite krajowych gatunków. Pokrywane bejcami i lakierami różnych rodzajów dla wydobycia ich naturalnego piękna i dostosowania do charakteru wnętrza. Zdarza się, że klienci sięgają po fronty z gatunków egzotycznego drewna, które jest piękne w swojej formie i dodaje nuty egzotyki do naszej kuchni. Najczęściej są one pozostawione w naturalnej formie pokryte tylko warstwą oleju lub olejo-wosku, bez warstw lakieru i bejcowania.

We wnętrzach, gdzie konieczne jest zastosowanie szczególnej formy frontów, aby podkreślić wyjątkowy charakter kuchni stosowany jest fornir. Naturalny lub modyfikowany. W gamie dostępnych fornirów jest bardzo duży wybór i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Rodzaj wykończenia frontów fornirowanych może być taki, aby uwydatniał piękno drewna, z którego został zrobiony.